חשיבותו של בירור תיקים בהוצאה לפועל

צביקה הופמן הוצאה לפועל, פשיטת רגל 0 תגובות

כמשרד המעניק מדי יום ייעוץ והכוונה לחייבים רבים בהוצאה לפועל, אנחנו רואים חשיבות רבה בניהול נכון של הסיכונים והסיכויים הקיימים לחייבים בהליך ההוצאה לפועל. כחלק מאותו ניהול נכון, אנחנו מקפידים להכיר היטב את תיק ההוצאה לפועל והפוטנציאל שלו להתפתח לסנקציות כנגד החייב, עוד לפני שהן מוטלות. זאת, לצד זיהוי ההזדמנויות להביא לסגירת התיק וסיומו של ההליך. במסגרת זו, בירור תיקים בהוצאה לפועל הוא הליך מומלץ ביותר, בייחוד לחייבים שאיבדו קשר עם המתנהל בתיק או חושדים שקיים להם תיק בהוצאה לפועל, אך אינם יודעים האם אכן כך ומה מצבו של התיק.  

האם אתם מכירים את התיק שלכם?

רשות האכיפה והגבייה – המטה של ההוצאה לפועל, ערכה בשנים 2015 ו-2017 מחקרים מקיפים בנוגע לחייבים בהוצאה לפועל. המחקרים ריכזו מידע סטטיסטי על חייבים בחתכים של מגדר, גיל, מגזר ועוד. אחד האספקטים שנבחן במחקרים היה מידת ההיכרות של חייבים עם תיק ההוצאה פועל שלהם. מהסקרים שנערכו עלה כי 66% מהחייבים דיווחו שהם מודעים לגובה החוב בתיק שלהם. לעומתם, 34% דיווחו שאינם מודעים לו. בהצלבת הנתונים מהחייבים וסכום החוב בתיק, נמצא כי בפועל 26% בלבד מהחייבים ידעו באמת מהו גובה החוב העדכני שלהם. כלומר, קרוב לשני שליש מהחייבים (כמעט 75%) אינם יודעים מה גובה החוב בתיק. מיותר לציין כי לאור הנתון הזה אנחנו יכולים רק להניח מהם אחוזי החייבים שאינם מודעים כלל לקיומו של תיק כנגדם.

למה חשוב לבצע בירור תיקים?

תיקי הוצאה לפועל אינם נותרים במהלך השנים במצב סטאטי. גם אם לא מתבצעות פעולות גביה כלשהן בתיק, החוב הולך וצובר ריביות, הולך ותופח. אנחנו מקבלים פניות רבות של חייבים שחוב של כמה אלפי שקלים בודדים הפך במרוצת השנים לחוב ענק של מאות אלפי שקלים. וזה עוד לפני שדיברנו על כך שתיקים שמבוצעות בהן פעולות גביה, פעולות אלה, גם אם לא הובילו לצמצום החוב, מוסיפות עלויות ומנפחות אותו אף יותר מהריבית. אין צורך להכביר מילים על התרחיש הסיוטי שבו חייב אדיש מתעורר בוקר אחד לגלות שחשבונותיו, חסכונותיו ונכסיו מעוקלים בגלל חוב ישן שכבר ששכח מקיומו. בירור תיקים נועד למנוע בדיוק מצבים כאלה ולהתמודד עם תיק ההוצאה לפועל לפני שהוא הופך למפלצת שלוחת רסן. לאור הנתונים הסטטיסטים, חשיבותו גדולה משניתן לתאר.

כיצד מתבצע בירור תיקים?

בירור תיקים נעשה באמצעות פנייה אל ההוצאה לפועל בטלפון 35592* או 073-2055000 
בימים א'-ה' בשעות: 08:00-16:00  ובערבי חג בשעות: 08:00-12:30. במסגרת הפנייה תדרשו למסור מספר פרטים מזהים כדוגמת מספר תעודת זהות ומספר התיק אם ידוע לכם. לאחר מכן תוכלו לקבל עדכון אודות גובה החוב בתיקים השונים, החלטות שניתנו בתיקים, מידע אודות הלשכה בה מתנהל התיק ועוד. פנייה אל ההוצאה לפועל לצורך בירור תיקים יכולה להתבצע הן על ידי החייב והן על ידי עורך הדין המייצג אותו.

 

משרד הופמן רוז הוא בעל ניסיון רב ומוצלח במתן ייעוץ וליווי מקצועי לחייבים בהוצאה לפועל.

חושש שיש לך חוב בהוצאה לפועל? יש לנו מה להציע! פנה עוד היום לפגישת ייעוץ חינם.

    

    

    

 

 

על המחבר

צביקה הופמן

לאחר סיום לימודיו לתואר ראשון במשפטים (LL.M) בקריה האקדמית אונו, התמחה צביקה בתחומי המשפט האזרחי – הוצאה לפועל, נזיקין, תעבורה ועוד. עו"ד הופמן חבר מן המניין בלשכת עורכי הדין בישראל. צביקה דובר עברית ואנגלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *