גירושים הם לא עניין נעים. כאשר חיי הנישואים של בני הזוג עולים על שרטון, אין ברירה אלא לפרק את החבילה, וזה משפיע על כולם: הילדים, הורי בני הזוג ובמקרים מסוימים גם על חברים קרובים. כי אם עד עכשיו הכול היה משותף, הרי שכעת צריכים בני הזוג ללמוד לחיות בנפרד. וזה אומר לא רק קביעת משמורת על הילדים, אלא גם חלוקת הרכוש. עורך דין הסכם ממון מקצועי מסייע רבות במקרים אלה.

מהו הסכם ממון

מדובר בהסכם הקובע כיצד יתחלק הרכוש בין בני הזוג לאחר הפרידה. ניתן ואף מומלץ לנסח את ההסכם הזה עוד לפני הנישואים. כך שבמקרה של גירושין לא יהיו עיכובים בעניין חלוקת הרכוש בין בני הזוג. עם זאת, גם אם לא נערך הסכם כזה טרם הגירושים, באמצעות עורך דין הסכם ממון מנוסה ומקצועי ניתן לערוך אותו גם בהליך הגירושים.

מה כולל ההסכם

הסכם ממון מחולק לשני חלקים עיקריים. החלק הראשון מסכם את כל הרכוש המשותף בין בני הזוג לפני הנישואים. מדובר ברכוש שצברו בני הזוג כל אחד בנפרד, והוא יכול לכלול נכסים, רכב פרטי, עסק פרטי וכדומה. החלק השני עוסק בפירוט הרכוש המשותף שבני הזוג עומדים לצבור מתחילת חייהם כזוג נשוי. לפני החתימה על ההסכם יכולים בני הזוג לקבוע את חלקם ואיזה סוג רכוש יקבל כל אחד מהם בעת הגירושים.

עריכת הסכם ממון בעת הליך הגירושים עלולה להיות בעיה, שכן בשלב זה קשה לקבוע למי שייך כל נכס. במקרה זה עלולים בני הזוג להיגרר לדיונים ממושכים ובלתי פוסקים בבית המשפט, או במקרים אחרים אף לפנות למגשר כדי להחליט מה שייך למי.

בוחרים את עורך הדין הנכון

בין אם ניסחתם את הסכם הממון שלכם לפני הנישואים, ובין אם אתם מעוניינים בחלוקת רכוש לאחר גירושים, חשוב לפנות לעזרתו של עורך דין ממון מקצועי. כך תבחרו את עורך הדין הנכון:

  • הוא צריך להיות מקצועי – תמיד טוב לקבל שירותים מאדם המומחה בתחומו, בייחוד כאשר מדובר בעורך דין. עורך דין העוסק בתחום הגירושים ודיני הממון צריך להכיר כל סעיף בחוק. רק כך יוכל לסייע לכם ולהציג אתכם בבית המשפט בכבוד.
  • עורך דין בעל ניסיון – חשוב שלעורך הדין שאתם הולכים אליו יהיה ניסיון רב בתחום. עורך דין הפועל בתחום כמה שנים טובות יכול להציע פתרונות יצירתיים לבעיות מאתגרות, ואף לאתר את הבעיות האלה מבעוד מועד.
  • עורך דין מומלץ – כדאי לחפש המלצות ברשת האינטרנט או בקרב חברים טובים לגבי עורך דין טוב.
  • הוא צריך להיות סבלני ואדיב – הליך הגירושים הוא עניין לא פשוט, ולכם חשוב שהמקרה שלכם ייפול לידיו של אדם סבלני אשר נכון להקשיב לכם.

חשוב לזכור, כי גירושים עלולים להשפיע גם על ניהול משק הבית – פרנסת המשפחה מוטלת לרוב על בעל הכנסה אחת (האישה), כאשר האב נדרש במקרים רבים לשלם מזונות. במקרים רבים שני הצדדים עלולים להיכנס, שלא תמיד באשמתם, לחובות כבדים לאחר הגירושים. דבר זה עלול לגרור אותם להליכי הוצאה לפועל, פשיטת רגל, עיקולים והגבלות עקב אי תשלום מזונות וכו׳. לכן, חשיבותו של הסכם ממון ועריכתו בצורה נכונה, יכולים לסייע רבות במניעת מצבים אלו.

לאחר שבחרתם את עורך הדין שלכם תוכלו לצאת לדרך. באמצעות עורך דין הסכם ממון מקצועי ניתן לקבל את הרכוש המגיע לכם תוך זמן קצר.